6 lipca 2020. imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
  × strona główna
Zespół Szkół Samorządowych w Ciepłowodach
tel. +48 74 810-34-44
zss@onet.pl
  

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

 

 PROGRAM SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

PROGRAM

 

  

Po pierwsze Drugie Śniadanie  

      „ Dzwonek na drugie śniadanie”

 

 Wszyscy wiemy jak ważne jest dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, spożywanie drugiego śniadania w ciągu dnia. Przypominając dzieciom zasady zdrowego odżywiania Zespół Szkół Samorządowych w Ciepłowodach dołączył do akcji rekomendowanej przez Kubusia „ Dzwonek na drugie śniadanie”.

 

 Pani A. Olejnik-Rydz i pani E. Bębenek wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej stworzyły śniadaniowy manifest naszej szkoły, którego zdjęcie zostało umieszczone w galerii konkursowej Kubusia. Akcja trwała do 29 września.  Nasz szkolny manifest został umieszczony na zewnątrz szkoły, przed wejściem do świetlicy szkolnej.

 

 Nasi uczniowie wygrali jedną z dwóch nagród, o które palcówka się ubiegała. Zostaliśmy wyłonieni z pośród innych szkół i nasze zgłoszenie znalazło się w pierwszej setce prac. W nagrodę uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej otrzymają odlotowe śniadaniówki. Ale to nie koniec. Teraz walczymy o nagrodę główną, a mianowicie przyjazd do szkoły  KU-BUSA wraz z ekipą TVP na drugie śniadanie.

 

 

CERTYFIKAT

KRAJOWY CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

DLA ZESPOŁU SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W CIEPŁOWODACH

Od wielu lat nasza szkoła przykłada wielką wagę do realizacji działań profilaktycznych, których nadrzędnym celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa i zdrowia dzieci i młodzieży zarówno w szkole jak i środowisku lokalnym. Ponadto priorytetem szkoły jest także integrowanie społeczności szkolnej na rzecz promowania zdrowego stylu życia poprzez poprawę nawyków żywieniowych i stosowanie zdrowej żywności oraz zachęcenie do aktywności ruchowej. Wszystkie te założenia realizowane są we współpracy z instytucjami, które wspierają pracę szkoły, między innymi z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną z Ząbkowic Śl., Ośrodkiem Zdrowia w Ciepłowodach, Zakładem Karnym w Kłodzku, Policją z Ząbkowic Śl., GKRPA, Sudeckim Oddziałem Straży Granicznej w Kłodzku.

Jesteśmy szkołą przyjazną i otwarta na wszelkie zmiany. W 2010 roku otrzymaliśmy  tytuł „Szkoły Promującej Zdrowie” i weszliśmy  w skład Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Ponadto od 2006 roku realizowane są założenia programowe „Bezpiecznej Szkoły”. W 2009 roku otrzymaliśmy  certyfikat z wyróżnieniem „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”. W ubiegłym roku szkoła ponowne przystąpiła do konkursu „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo” otrzymując certyfikat z wyróżnieniem oraz zajęła I miejsca wśród szkół województwa dolnośląskiego ubiegających się o ten tytuł.

W 2012 roku  uzyskaliśmy  tytuł „Bezpiecznej szkoły” oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpiecznej Szkoły.

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół ds. promocji zdrowia w szkole w składzie: koordynator p. Ewa Bębenek, p. Barbara Kopij, Krystyna Koperek, Wojciech Fajkowski, Anna Olejnik – Rydz, Izabela Fajkowska, Anna Rezner, rozpoczął procedurę otrzymania Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Przez cały rok, we współpracy  z instytucjami i rodzicami, realizowane były działania promujące zdrowy styl życia oraz zdrową żywność wśród uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkolaków. Uwiecznieniem starań było przyznanie przez Krajową Kapitułę Szkoły Promującej Zdrowie certyfikatu.

W dniu 9 grudnia br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie, odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów "Szkoła Promująca Zdrowie". Zgodnie
z procedurą nadawania Certyfikatu, Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, przyznała prestiżowe wyróżnienia kolejnym 38 szkołom należącym do sieci Szkół Promujących Zdrowie w Polsce. Krajowe Certyfikaty SZPZ wręczył szkołom Pan Tadeusz Sławecki, Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej. To zaszczytne wyróżnienie otrzymały szkoły z 10 województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Z województwa dolnośląskiego Certyfikat otrzymały tylko dwie szkoły Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach oraz ZSS w Ciepłowodach.
Z rąk Pana Sekretarza, Certyfikat odebrały dyrektor ZSS w Ciepłowodach p. Beata Lis oraz szkolny koordynator programu promocji zdrowia p. Ewa Bębenek. Wyróżnione szkoły dołączyły do grona 104 szkół, które taki dokument już posiadają.
Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia będące wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy.

 Opracowała: Ewa Bębenek

 

 

<<   Lipiec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

SONDA
zobacz wyniki
MAPA SERWISU
STATYSTYKA